A101 Kurbanlık Fiyatları 2020 Yayınlandı

0
191

Yaklaşan kurban bayramı ile a101 kurbanlık almak isteyenler kurbanlık fiyatlarını araştırmaya başladı. A101 de sizler için yerli besi helal kesim kurbanlıklarla geliyor.

Karaman Koç (En az 16 kg) 1295 TL ve Büyükbaş 1/7 Hisse (En az 20 kg kemiksiz et) 1495 TL. Ayrıca peşin fiyatına 4 taksit fırsatı sunan a101, DenizBank kredi kartınıza 100 TL indirimde yapıyor.

A101 Kurbanlık Fiyatları Ne Kadar? 

  • A101 kurbanlık siparişi vermek için TIKLAYIP A101 KURBANLIK FİYATLARIsayfasını inceleyebilirsiniz.

  • Eğer A101 den KÜÇÜK BAŞ kurbanlık KOÇ siparişi vermek istiyorsanız, tıklayıp KURBANLIK KOÇ sayfasından siparişinizi verebilirsniz.

  • Eğer A101 den BÜYÜK BAŞ kurbanlık 1/7 hisse siparişi vermek istiyorsanız, tıklayıpA101 BÜYÜK BAŞ KURBANLIK sayfasından siparişinizi verebilirsiniz.

A101 kurbanlık nasıl seçiliyor? 

Kurbanlık Vasfına uygunluğu kontrol edilmiş kurbanlık seçimi.

İslami usullere ve hijyen kurallarına dikkat ediliyor mu?

İslami usullere, hijyen kurallarına ve Gıda, Tarım ve Orman Bakanlığı yönetmeliklerine uygun kesim, paketleme ve sevkiyat.

Covid-19 salgılına karşı alınan tedbirler nasıl?

Covid-19 tedbirleri kapsamında denetimli ve sosyal mesafe kurallarına uygun kesim, paketleme ve sevkiyat.

Kurbanımın kesildiğinden nasıl emin olabilirim?

Noter huzurunda; veteriner hekim, din görevlisi ve gıda mühendisi eşliğinde kesim ve paketleme.

A101 kurbanımın derisi nereye veriliyor?

Kurbanlığın müşteriye teslim edilen kısımlarından geri kalan tüm parçalarının Türk Hava Kurumuna bağışlanması.

Kurbanlık alımından dikkat edilmesi gerekenler neler?

Kurbanlık alımında dikkat edilmesi gereken birçok husus vardır. Bunların en başında kesilecek hayvanın islami usullere uyması gerekmektedir. Ayrıca kesimi yapacak ekibinde yine aynı şekilde islami kurallara uyarak kesim yapması gerekmektedir. Ayrıca, kesimi yapılan hayvanın derisi gibi arta kalan kısımlarının bir hayır kurumuna bağılanması gerekmektedir. Günümüz koşulları sebebiyle de yan covid-19 tedbirleri kapsamında kesim yapılan mekanların sosyal mesafe kurallarına uyulacak şekilde hazırlanması gerekmektedir.

Kurban bayramına yaklaştıkça fiyat araştırmaları, kesim yeri araştırmaları artmaktadır. Kurbanlık koyun, tosun, koç, büyükbaş, küçükbaş, düve fiyatları 2020 yılında da kurban bayramı öncesi en çok arananlar arasında. Ayrıca hisse olarak da kesebildiğimiz kurbanlarımız a101 de sizlere hisse olarak da sunuluyor. Kurbanlık kesim fiyatlarıda fiyatlara dahil olarak sunulmaktadır. Kurbanlık kesim yerlerine dikkat etmemiz gerekmektedir. Özellikle islami kurallar çerçevesinde hijyen kurallarına uyan kesim yerlerş tercşh edilmelidir. A101 den kurbanlık nasıl alınır diye merak edenler afişleri okuyabilir ve ayrıca a101 in internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. Kurbanlık seçiminde dikkat edilmesi gerektiğini tekrar hatırlatır, kurban bayramınızı şimdiden tebrik ederiz.

Detaylar için afişleri inceleyebilirsiniz. aktuelo.com sizler için sundu.

Hemen Tıklayın ve İnceleyin!

Kurbanlık A101'den Alınır
Kurbanlık A101’den Alınır

A101 kesimi nasıl yapılır?
A101 kesimi nasıl yapılır?

Kurban Bayramı ne zaman?

Google da en çok arananlar arasında olan “kurban bayramı ne zaman 2020” sorusunun cevabı, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın yayınladığı takvime göre 31 Temmuz Cuma günü ile 3 Ağustos pazartesi günleri arasında olacaktır. 30 temmuz 2020 perşembe günü ise kurban bayramı arefesi olacaktır. 31 temmuz cuma günü bayramın ilk günü ile beraber kurbanlar kesilmeye başlanacaktır. Uygun fiyatlı kurbanlık almak isteyenler fiyatları aramya aylar önceden başladı. Bu sene kurban fiyatlarındaki artış ise gözden kaçmadı.

Kurban seçiminde en önemli olan kurbanın yaşını doldurmuş ve sıhhatli olması. İslami usullere göre kurbanlıkları seçimi çok önemli. Özellikle İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Bursa gibi büyükşehirlerde kurban pazarları kurulmaya başlandı. Çoğu kişi kurbanlığını seçmek için pazarlara giderken bir çok insan da artık online kurbalık siparişi veriyor. Online internet üzerinden verilen kurbanlık siparişlerinin hassasiyetle takip edilmesi önemli. A101 kurbanlıkları bizlere bu hususta yardımcı oluyor.

Bi yorum yazmak ister misin?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz