Bakanlık hileli ürünler listesini açıkladı. 371 firma 559 parti ürün! 1 mart 2022

  0
  115

  Tarım ve orman bakanlığı 1 mart tarihinde hileli ürünler listesini açıkladı. Yüzlerce ürün onlarca firma bu listede. Hangi firmalar yok ki! 

  Özellikle arıcılık ürünlerinde inanılmaz hileler var. Akıllara durgunluk verecek nitelikte uygulamalarla bal olmaktan çok “bal gibi” bize yutturulan ürünler hayret verici. Şifa amaçlı yediğimiz ballar eğer üretim yerini araştırmazsak şifa olmaktan çok zarar verici bir gıda olma yolunda ilerlemiş. Elbette bu işi hakkıyla yapan onlarca firma var ama bu sahte durumlar bizlere aldığımız ürünleri araştırmamız gerektiğini bir kez daha hatırlattı.

  Baharat ürünlerinde ise en çok baş vurulan hilelerden olan Boya/Gıda Boyası bakanlık tarafından yapılan incelemede bazı firmalarda tespit edilmiş.

  Bitki, çay ve kahve ürünlerinde ise akıl almaz yöntemler yine iş başında: Boya/Gıda Boyası, İlaç Etken Maddesi Tespiti(Sildenafil, Sibutramin).

  Aman ha! Özellikle zeytin yağ alırken dikkat. Bitkisel yağlar ise artık pes dedirtecek cinsten hilelerle bezenmiş (Natürel Sızma Zeytinyağ, Riviera Zeytinyağı ). Firmaların akıl almaz uygulamaları ne gerek var değer miydi, dedirtecek cinsten: (U.V’de özgül soğurma, Sterol kompozisyonu, yağ asitleri kompozisyonu, trans yağ asitleri, Yağ asidi etil esterleri(daha düşük kaliteli zeytin yağ karıştırılması) , ECN-42 farkı (tohum yağlarının tespiti), (ECN-42 farkı (tohum yağlarının tespiti))

  Ve daha bir çok ürün aşağıdan inceleyebilirsiniz. Firmaları görünce şaşıracaksınız.

  Bakanlık Hileli Ürünler Listesi

  Bi yorum yazmak ister misin?

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz