Sıvı yağ stoklayanlara tarım bakanlığından yeteri kadar yağımız var

  0
  475
  Tarım ve orman bakanlığından bazı yayın organlarında çıkan Rusya ve Ukrayna arasında yaşanan krizin gıda piyasalarında arz eksikliğine yol açabileceği ve ayçiçeği yağı, sıvı yağ gibi ürünlerde yeteri kadar stok bulunmadığı ve bu nedenle piyasa fiyatlarının artacağı bilgilerinin gerçeği yansıtmayan spekülasyonlar olduğu bilgisi verildi.

  Bir kaç gündür izdihama yol açan ve bir çok zincir marketlerde ayçiçek yağı, sıvı yağ raflarının boşalmasına neden olan ayçiçeği yağı fiyatlarına zam gelecekmiş haberleri sosyal medyada ve insanlar arasında sıkça konuşulan konular arasına girdi. Çeşitli videolarla da izdihamların görüntüsü paylaşıldı. Tüm bu durumlar üzerine bakanlık bir son dakika haberi paylaştı. “…mevcut stokların yurtiçi tüketimi karşılayacak şekilde yönetilmesi sağlanmıştır.” “…Ülkemizin 1-1,5 aylık tüketimimize ancak yetecek kadar ayçiçeği tohumu ve yağ stoku bulunduğu iddiaları tamamıyla gerçek dışıdır.

  “YETERLİ MİKTARDA AYÇİÇEĞİ YAĞI STOKU BULUNMAKTADIR”

  “…Gerek üretimimiz, gerek sektörün tedarikleri ve devir stoklarımız dikkate alındığında ülkemizin yeterli miktarda ayçiçeği yağı stoku bulunmaktadır.

  “HALKIMIZIN ENDİŞE EDECEĞİ BİR DURUM SÖZ KONUSU DEĞİLDİR”

  Bi yorum yazmak ister misin?

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz